Кригла Пиво

Хари Мата Хари на Пиво Фест 2016 во Прилеп

Хари Мата Хари на Пиво Фест 2016 во Прилеп

Хари Мата Хари е втората балканска музичка ѕвезда која што ќе настапи на годинешниот пивски фестивал во Прилеп откако претходно беше потврден настапот и на Аца Лукас. Двајцата за прв пат ќе имаат свое музичко шоу на Пиво Фест.

Од другите музички имиња кои што се познати дека ќе бидат дел од четиринаесеттото издание на фестивалот на пивото и скарата кој што ќе се одржи од 14-17 јули се: Каролина Гочева, Самостални Референти од Белград и реге артистот Raphael.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

  1. magdalena June 10, 2016 во 4:17 pm

    Abe aaaaaajde ne ste fer ostanete po redoven termin pokasno malku ne ni odgovaraaaaaaa

Додади нов коментар