Кригла Пиво

Хајнекен со реклама за СП 2011 во рагби

Heineken - This Is The GameВо пресрет на светското првенство во рагби што ќе се одржи во Нов Зеланд, Хајнекен како еден од главните спонзори се појави со нова реклама: „This Is The Game“. Рекламата ќе ви се допадне ако сте љубител на рагбито, во спротивно големи се шансите да ви биде досадна.

Иако оваа игра не е баш популарна кај нас, во светот предизвикува големо внимание и ако ништо друго треба да и дадете шанса на рекламата и да ја погледнете.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар