Кригла Пиво

Hahn: Супер пиво со супер реклама

Во пролетниот наплив на креативни рекламни кампањи ќе впишиме и една што ни доаѓа од Австралија за нивното Hahn пиво. Во оваа реклама, производството на пиво е поразлично од се она што досега сте виделе и има за цел да ја прикаже постојаната посветеност кон иновација во самото производство. Мотивот е едноставен, се прави на супер неверојатен начин и излегува пиво со супер вкус. Музичката позадина е од тв шоуто од 80-тите години „Knight Rider“ што одлично се вклопува во целата концепција.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

2 коментари

Додади нов коментар