Кригла Пиво

Guinness: Фудбалски реклами

За почетокот на новата фудбалска сезона, или ако сакате поточно за почетокот на англиската премиер лига, Guinness направи серија од кратки рекламни спотови поврзани со неколку фудбалски ситуации. Сите што сакаат пиво и фудбал ќе ги обожаваат рекламиве. Сместено во категорија: мора да се погледне!

Жолт картон:

Црвен картон:

Почеток на натпреварот:

Замена:

Гол:

Полувреме:

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар