Кригла Пиво

Guinness со реклама за Arthur’s Day

На 27-ми септември, Guinness го слави „Arthur’s Day“ празникот кој што е востановен во 2009 година и е посветен на нивниот основач Arthur Guinness. За таа цел е направена и новата реклама која што е дело на агенцијата Saatchi & Saatchi од Лондон. Рекламата трае 90 секунди и ги поттикнува луѓето „да го обојат градот црно“ како асоцијација на црното односно темното пиво Гинис.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар