Кригла Пиво

Grolsch звучи подобро во пресрет на ЕП 2012

Се наближува европското првенство во фудбал, а со тоа се зголемува и бројот на пивски реклами посветени на него. Се надеваме дека нема да ни забележите што ќе имаме зголемен број реклами со фудбалско-навивачка тематика 🙂

За денеска ја имаме рекламата на холандското пиво Grolsch. Како би звучела химната на Холандија, отсвирена со отворање на пивски шишиња? Појачајте го звукот на компјутерот и пуштете ја рекламата. И Grolsch звучи подобро во пресрет на ЕП 2012!

Објавено на 28.05.2012

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар