Кригла Пиво

И Graveyard со свој бренд на пиво

После Motorhead со свој бренд на пиво се појави уште еден рок бенд, Graveyard од Шведска. „Hisingen Brew“ го произведува пиварницата „Three Towns“, содржи 4,8% алкохол и засега е достапно само во нивната матична земја. Може да се купи како пакет од 24 пива во пакување од 0,5л. преку Systembolaget. Дизајнот на лименките изгледа доста привлечно, така да сигурно ќе сакате да го пробате ова пиво дури и да не сте љубител на нивната музика.

Објавено на 18.06.2012

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар