Кригла Пиво

Фото репортажа од втората вечер на Пивофест 2012

Помина и втората вечер од Пивофест 2012 во Прилеп на која што настапија Crossroad Blues Band, Влатко Стефановски Трио, Есма Реџепова и Кирил Џајковски со својата екипа. Во меѓувреме имаше натпревар во брзо пиење пиво и журка на камената бина која што траеше до раните утрински часови.

Каква беше атмосферата во раните утрински часови ќе се уверите во наредната фото сторија што ќе следи во текот на денот.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар