Кригла Пиво

Foster’s: Како да зборуваш австралиски

Две нови реклами на Foster’s како дел од неколкугодишната кампања „Како да зборуваш австралиски“ со која ги подучуваат Американците како да зборуваат на јазикот од каде што потекнува Foster’s пивото. Продукцијата е на „Frieze Films“, а маркетинг агенцијата која што стои зад нив е „Leo Burnett“ од Чикаго.

Shark Attack

Thirteen

Објавено на 24.06.2012

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар