Кригла Пиво

Програма на фестивалот на пивото во Белград

13-тиот Beer Fest во Белград ќе биде отворен на 19-ти август на Ушче со настапот на големата светска ѕвезда DJ Roger Sanchez, на 21-ви ќе се појави уште еден познат музичар DJ Sandy Rivera, додека фестивалот на пивото завршува во недела на 23-ти август. Целосната музичка програма можете да ја погледнете подолу, а организаторите најавуваат повеќе од 150 врсти на пиво.

Програма на фестивалот на пивото во Белград

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

Додади нов коментар