Кригла Пиво

Џастин Тимберлејк во реклама за Bud Light Platinum

Џастин Тимберлејк во реклама за Bud Light Platinum

Типична американска реклама. Стави позната музичка ѕвезда, закупи доволно медиумски простор и очекувај дека рекламата ќе биде успешна. Од наш аспект, ништо особено.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар