Кригла Пиво

Достава на пиво со дрон

Достава на пиво со дрон

Infinium Robotics во Сингапур го претстави својот летечки робот, налик големо фризби кој треба да биде замена за келнерите при послужување на гости во рестораните. Крајната цел на овие роботи односно дронови е да ја подобрат продуктивности на рестораните со користење помала работна сила без да се наштети на целосното искуство при јадењето. Персоналот ќе има повеќе време за разговори со гостите, посигурно ќе биде доставена храната, а гостите ќе бидат услужени многу побрзо и поефикасно.

Извор: Vulcanpost.com

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар