Кригла Пиво

Документарец за Guinness

Документарец за Guinness

Документарна емисија на National Geographic за најпознатото пиво од Ирска. Погледнете ја и дознајте повеќе за историјата, маркетингот, начинот на производство на темното пиво Guinness, но и за подготовките и реализациите на прославите за Arthur’s Day.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар