Кригла Пиво

Оригиналниот дизајн концепт на Kabinet Brewery од Србија

Оригиналниот дизајн концепт на Kabinet Brewery

Kabinet Brewery е една од ретките craft пивари во соседна Србија и како таква се обидува со оригиналните дизајни да го привлече вниманието на љубителите на пивото. Концептот за креативите и целиот бренд идентитет е на белградското Lorem Ipsum Studio.

Своите пива кои официјално ги имаат пуштено во продажба од февруари оваа година, ги дефинираат како нефилтрирани, непастеризирани и направени од најфините увозни состојки. Повеќе за нив како и за сите нивни дизајни можете да ја погледнете веб страната: kabinet.rs

Оригиналниот дизајн концепт на Kabinet Brewery

Оригиналниот дизајн концепт на Kabinet Brewery

Логото на Kabinet Brewery

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар