Кригла Пиво

Дизајнирај лименка и можеш да освоиш 100 литри пиво

Дизајнирај лименка и можеш да освоиш 100 литри пиво

Белградскиот Beer Fest распиша конкурс за дизајн на лименка на кој победникот ќе добие 100 литри пиво, или како што викаат организаторите, доволно пиво сами да си направите пивофест. Натпреварот ќе трае до 4-ти септември, а главниот добитник на наградата се одлучува со гласање на сите интернет корисници.

Сите останати информации може да ги прочитате на: http://canspiration.com/challenge/designchallenge-beerfest

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар