Кригла Пиво

Летните дизајни на PangPang пивата

Летните дизајни на PangPang пивата

Шведската агенција SNACK креирала забавни амбалажи за промоција на летната серија на пива на PangPang пиварата. Целта била да се победи конкуренцијата со одличен дизајн и интересен брендинг, па имињата на пивата се: Cocojambo, Pelekane, Libertango, Playa del Drevviken, Waikiki, Flamingo-GO и Tiki Tang. Што би се рекло, одлично 🙂

Летните дизајни на PangPang пивата

Летните дизајни на PangPang пивата

Извор: Тhedieline.com

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар