Кригла Пиво

Дизајн концепт: Пиво во кесички

Студентот Wonchan Lee од Австралија смислил идејно решение, пиво во кесички кое го нарекол Leuven белгиско премиум пиво од градот што важи за пивска престолнина во оваа држава. Неговата цел била со овај дизајн да се разликува неговото пакување од останатите брендови на пазарот, а истовремено да биде поекономично и полесно за транспорт. Дали успеал во тоа? Искрено, нас не нè воодушеви нешто посебно.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар