Кригла Пиво

Дизајн концепт: Зошто да криеме како изгледа доброто пиво?

Можете ли да замислете подобар дизајн за лименка пиво отколку тој што ќе ви прикаже што точно има внатре? Ваков дизајн концепт успеал да долови Timur Salikhov од Русија за замисленото Naked Premium пиво чиј слоган би гласел „Зошто да криеме како изгледа доброто пиво?“. Едноставно неодоливо, лименка што сама ќе ти падне во рака за да ја купите во продавница. Штета што ова е само концепт и пивото го нема во реалноста.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар