Кригла Пиво

Дино Мерлин на Пивофест 2015 во Прилеп

Дино Мерлин на Пивофест 2015 во Прилеп

Босанската музичка ѕвезда Дино Мерлин го потврдил настапот на годинешниот фестивал на пивото и скарата Пивофест во Прилеп кој ќе се одржува од 16-ти до 19-ти јули. Тој ќе настапи последната вечер и воедно ќе го затвори фестивалот.

Според пишувањето на прилепскиот портал 10без10, веќе се во финална фаза преговорите за учество во забавниот дел на Оливер Драгојевиќ, Неда Украден, Гоца Тржан, Саша Ковачевиќ и групата Прљаво казалиште, а од домашните артисти ќе настапуваат Ален Хасановиќ, Наум Петрески, Љубојна и Панчо со ДНК.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар