Кригла Пиво

Чудните реклами на Will Ferrell за Old Milwaukee

Чудните реклами на Will Ferrell за Old Milwaukee

Веќе некое време Old Milwaukee прави чудни реклами каде во главната улога е актерот Will Ferrell. Нискобуџетните реклами, кои изгледа како да се правени со домашна камера, се емитуваа само во одредени градови во САД.

Но претходниве денови се појавија и реклами направени за пазарот во Шведска. Зошто ги нарекуваме чудни реклами? Погледнете ги сами овие 4 нови реклами и ќе дознаете.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар