Кригла Пиво

Corona: Рагби градови

Corona: Рагби градови

Corona направи 10 различни анимирани реклами со кои ги претставува најважните рагби градови во САД. Во секое видео ги има позитивните и негативните страни на тој град, а целта е да се се претстават стадионите како плажи за уживање каде што се пие Corona пиво, како дел од нивната поширока кампања „Find Your Beach“.

Рекламите се дело на креативната агенција Pereira & O’Dell и препорачуваме да ги погледнете иако се подолги. И да, американците рагбито си го викаат фудбал.

 

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар