Кригла Пиво

Corona Light со Фејсбук апликација ве поттикнува да ја разбиете дневната рутина

Се сеќавате на хумористичните реклами на Corona Light со „Stan“ и „Mark“? Како нивно продолжение, Corona ја лансираше Фесјбук апликацијата која треба да ви помогне да излезете од дневната рутина. Со „Rut Buster!“ можете да креирате и споделувате персонализирани видео монтажи за вашите Фесјбук пријатели со кои ќе ги поттикнете да излезат од својата монотона дневна рутина.

Нормално, за да ја разбиете монотонијата не ви треба ништо друго освен Corona пиво. Забавата може да почне 🙂

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар