Кригла Пиво

Corona Extra: Консумирајте одговорно

Corona Extra: Консумирајте одговорно

Corona со 3 нови минималистички рекламни клипови го промовира одговорното консумирање на пиво помеѓу потрошувачите. Користени се основни графички елементи со кои се прикажани 3 ситуации од секојдневието кои можат да ни се случат на сите нас доколку испиеме повеќе алкохол отколку што би требало.

Се препознавте во некое клипче од овие ноќни приказни?

Corona Extra: Хотел

Corona Extra: Паб

Corona Extra: Диско

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

  1. Бале June 28, 2012 во 7:27 pm

    Третиов клип ми се има мене случено во градски автобус :))

Додади нов коментар