Кригла Пиво

Corona: Џанго пие одговорно!

Corona: Џанго пие одговорно!

Како ќе реагирате ако отидете во кино и почетната минута од филмот биде заматена? Да не сте пиеле? Или филмот е 3D?

Одлично смислена кампања од Corona Extra и Sony Pictures која го промовира одговорното пиење на алкохол во Шпанија.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар