Кригла Пиво

Coors Light: Фудбалче на мраз

Фудбалче на мраз

Coors Light го креираше првото фудбалче на мраз во светот кое што се игра на смрзната табла. Колку пожешка станува играта, толку поблиску е освежувањето. Кул идеја и добри женски ама лошо пиво 🙂

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар