Кригла Пиво

Chromatic Point – Златен Пресек (2012)

Chromatic Point

Chromatic Point е македонски прогресив рок бенд кој одлично ги вклопува македонските етно мотиви во својата инструментална музика. Иако се формирани во 2010 години, на домашната музичка јавност минатата година и го презентираа своето првенче „Златен Пресек“ и веднаш пробудија голем интерес кај љубителите на рок музиката.

Членови на бендот се:

  • Душко Ичев (клавијатури)
  • Саше Бранковски (гитара)
  • Ален Спасевски (бас) и
  • Влатко Ѓорѓиевски (тапани)

Chromatic Point за сите љубители на доброто пиво ви го подаруваат нивниот албум за бесплатно преземање и уживање во нивната музика на следниов линк (десен клик save link as…)

Chromatic Point - Златен Пресек

Листа со песни:
1. Увертира
2. Троскот
3. Broken Sound
4. Proton
5. Малешевска Реченица
6. Рожба (Инспирирано од Стефан Бранковски)
7. Разловци 1876
8. На Пат Кон Дома

Кригла Пиво ви препорачува да си го купите албумот од музичките продавници и со тоа да ја поддржите работата на бендот. Да, и да посетувате концерти на квалитетни македонски бендови!

Погледнете го и првиот видео спот на Хроматик Поинт за песната „Троскот“:

 

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар