Кригла Пиво

Колку чини кригла пиво во големите градови низ светот?

Според истражувањето на Deutsche Bank кои што ги споредувале трошоците за живот во најголемите градови во светот, најскапа кригла пиво (500мл) во бар односно паб се плаќа во Париз – 7.60 долари, потоа во Сингапур – 7.28 долари, во Њујорк – 7 долари, додека најевтино пиво има во Јоханесбург – 1.82 долари.

Еве ги и цените во другите градови:

Колку чини кригла пиво во големите градови низ светот?

Извор: Businessinsider.com.au

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар