Кригла Пиво

Кригла Репортажа

Галерија од последната вечер на Пивофест 2012

Галерија од последната вечер на Пивофест 2012

Дојдовме до крајот. Последната вечер на годинешниот Пивофест беше одбележана со огномет и роденденска торта за јубилејот, 10 години постоење на фестивалот. Во однос на програмата се случи една промена во изведувачите, на местото на Наум Петрески настапи групата Биоритам. После нив следуваа главните ѕвезди на вечерта, Петар Грашо и Лепа Брена, а измеѓу нив [...]

July 16, 2012 Кригла Пиво Кригла Репортажа 0

Пивофест 2012 – Ден 3

Пивофест 2012 – Ден 3

Настапите на Мирослав Илиќ, Џеј и Жељко Јоксимовиќ, како и јавното запросување на сцена ја одбележаа третата вечер од фестивалот на пивото во Прилеп. Фестивалот поминува без никакви инциденти, со рекордна посетеност и огромни количини на испиено пиво и изедена скара. Кулминацијата се очекува за вечерва кога ќе настапи Лепа Брена. [...]

July 15, 2012 Кригла Пиво Кригла Репортажа 0

Прилеп се журкаше до сабајле

Прилеп се журкаше до сабајле

После завршувањето на настапот на Кирил Џајковски на главната сцена, втората вечер на Пивофест 2012 продолжи на малата камена бина каде музика пуштаа DJ IceberG & DJ LephonQ. Забавата траеше скоро до 06.00 часот утрото. Погледнете ги фотографиите од најупорните посетители кои се журкаа на електронската музика, консумираа, но и се „бањаа“ во пиво 🙂 [...]

July 14, 2012 Кригла Пиво Кригла Репортажа 0

Фото репортажа од втората вечер на Пивофест 2012

Фото репортажа од втората вечер на Пивофест 2012

Помина и втората вечер од Пивофест 2012 во Прилеп на која што настапија Crossroad Blues Band, Влатко Стефановски Трио, Есма Реџепова и Кирил Џајковски со својата екипа. Во меѓувреме имаше натпревар во брзо пиење пиво и журка на камената бина која што траеше до раните утрински часови. Каква беше атмосферата во раните утрински часови ќе [...]

July 14, 2012 Кригла Пиво Кригла Репортажа 0

С.А.Р.С. и Дубиоза Колектив на Пивофест 2012

С.А.Р.С. и Дубиоза Колектив на Пивофест 2012

После официјалното отворање на Пивофест 2012, следуваше настапот на главните ѕвезди за првата вечер, С.А.Р.С. од Србија и нас добро познатите Дубиоза Колектив од Босна и Херцеговина. Тие беа жестоки и расположени како и секогаш, а публиката речиси сите песни ги пееше заедно со бендовите. Веројатно нема потреба да пишуваме колку беше добра забавата бидејќи [...]

July 13, 2012 Кригла Пиво Кригла Репортажа 0

Отворање на Пивофест 2012

Отворање на Пивофест 2012

Синоќа започна 10-тото јубилејно издание на Пивофест во Прилеп. Првата вечер настапија Conquering Lion, Ras Zacharri, С.А.Р.С. и Дубиоза Колектив. Погледнете ја фото галеријата од отворањето на фестивалот и од настапите на Conquering Lion од Тетово и гостинот од Јамајка, Ras Zacharri. [...]

July 13, 2012 Кригла Пиво Кригла Репортажа 1

Македонија-Чешка (ЕП во ракомет, Србија 2012)

Македонија-Чешка (ЕП во ракомет, Србија 2012)

Во последниот решавачки натпревар од групната фаза на европското ракометно првенство во Србија, Македонија ја совлада Чешка со резултат од 27-21 и нашите ракометари ни обезбедија пласман во вториот круг каде ќе играме уште 3 натпревари во Белград со домаќинот, Данска и Полска. Пеколната атмосфера на самиот натпревар сигурно веќе ја забележавте на телевизија и [...]

January 20, 2012 Кригла Пиво Кригла Репортажа 0

Македонија-Германија (ЕП во ракомет, Србија 2012)

Македонија-Германија (ЕП во ракомет, Србија 2012)

Во вториот натпревар по групи на европското ракометно првенство во Србија, Македонија загуби од репрезентацијата на Германија со 24-23. Салата Чаир и на овај натпревар беше преполна и ечеше од песните на околу 4.000 навивачи. За жал тоа не беше доволно за победа на нашиот тим иако цело време имавме добра игра и поволен резултат. [...]

January 18, 2012 Кригла Пиво Кригла Репортажа 1

Македонија-Шведска (ЕП во ракомет, Србија 2012)

Македонија-Шведска (ЕП во ракомет, Србија 2012)

Македонската ракометна репрезентација вчера го одигра првиот натпревар на европското првенство за мажи во Србија каде ремизираше 26-26 со неколкукратниот европски и светски шампион Шведска. Во Ниш се присутни огромен број навивачи од сите делови на Македонија кои ја исполнија салата Чаир и направија фантастична атмосфера и беа најгласни тогаш кога им требаше помош на [...]

January 16, 2012 Кригла Пиво Кригла Репортажа 1

Car Show 2011 (Прилеп, 11.10.2011)

Car Show 2011 (Прилеп, 11.10.2011)

По повод националниот празник 11 Октомври, денеска во Прилеп беше организирано автомобилскотo шоу „Car Show 2011“ кое претендира да стане традиционален собир на љубителите на автомобили во нашата држава. Автомобилите беа поделени и се натпреваруваа за награди во 2 категории, олдтајмери и тјунинг. Манифестацијата се одржа на булеварот „Гоце Делчев“ во центарот на градот, а [...]

October 11, 2011 Кригла Пиво Кригла Репортажа 0