Кригла Пиво

Кригла Репортажа

Видео репортажа од Belgrade Beer Fest 2015

Видео репортажа од Belgrade Beer Fest 2015

Погледнете дел од атмосферата на минатогодишниот Пиво Фест во Белград. Иако времето не се погоди и имаше доста кал поради врнежливото време, посетителите добро се забавуваа. Дополнително и видео репортажата од Beer Garden 2015: [...]

April 10, 2016 Кригла Пиво Кригла Репортажа 0

Саботно попладне на Пивофест во Прилеп

Саботно попладне на Пивофест во Прилеп

[...]

July 19, 2014 Кригла Пиво Кригла Репортажа 0

Отворање на Пивофест 2014 во Прилеп

Отворање на Пивофест 2014 во Прилеп

Вечерва во Прилеп со настапите на Даниел Кајмакоски, Joke, The Toasters, DJ Nas­tia Zoloto и First Enter­tain­ment се отвора Фестивалот на пивото и скарата кој ќе трае се до недела. Ви пренесуваме дел од атмосферата на првиот ден од Пивофест и цените на некои од пивата кои ќе се продаваат: Скопско точено 4 х 0,4л [...]

July 17, 2014 Кригла Пиво Кригла Репортажа 2

Започна да се точи пиво во Прилеп

Започна да се точи пиво во Прилеп

Иако свеченото отворање и музичката програма започнуваат вечерва, веќе во Прилеп започнаа да пристигнуваат првите посетители и да се точи пиво. Еве како се движат цените на пивата: Скопско точено 0,4л – 50 ден. Скопско лименка 0,5л – 60 ден. Скопско радлер лименка 0,5л – 50 ден. Heineken лименка 0,5л – 99 ден. Amstel лименка [...]

July 18, 2013 Кригла Пиво Кригла Репортажа 1

На пиво во Истанбул

На пиво во Истанбул

Посетата на маркетинг конференцијата Webit во Истанбул ја искористивме да прошетаме малку во овај град, да испиеме некое пиво, да пробаме турска храна и да направиме една репортажа за вас. Кога ќе се спомене Турција и нивното пиво сигурно ве асоцира на Ефес (Pilsen, Dark, Light, Ice…). Овај бренд е препознатлив за пивската индустрија во [...]

October 18, 2012 Кригла Пиво Кригла Репортажа 2

Саботна вечер на Пиволенд 2012

Саботна вечер на Пиволенд 2012

Претпоследната вечер од годинешното издание на Пиволенд ја одбележаа настапите на странските изведувачи Triad од Италија, Негатив од Србија, Елементал од Хрватска и Baildsa од Грција. Негатив и Елементал се добро познати бендови на македонската публика и очекувано беше да направат одлична забава каде посетителите ги пееја песните од збор до збор. За крај на [...]

September 2, 2012 Кригла Пиво Кригла Репортажа 0

Отворање на Пиволенд 2012

Отворање на Пиволенд 2012

Со настапите на македонските рок легенди Last Expedition и гостите од Србија, Бајага & Инструктори започна петтото издание на скопскиот фестивал на пивото Пиволенд 2012 кој се одржува под мотото: „Дојди! Види! Испиј!“ и ќе трае до недела, 2-ри септември. Најавени се повеќе од 20 видови на пиво и над 30 музички настапувачи на двете [...]

August 30, 2012 Кригла Пиво Кригла Репортажа 0

Битола отворен град 2012

Битола отворен град 2012

Како финале на единаесеттото издание на Интернационалниот младински арт фестивал „Битола отворен град“ 2012, синоќа на ракометното игралиште настапија Фолтин, Рамбо Амадеус со неговиот бенд и Хладно Пиво. Организатор на манифестацијата беше Младинскиот културен центар од Битола. Хрватите Хладно Пиво беа ѕвезди на вечерта промовирајќи го новиот албум. Во петокот самостоен концерт имаа во Скопје [...]

August 26, 2012 Кригла Пиво Кригла Репортажа 1

Осврт кон Пивофест 2012

Осврт кон Пивофест 2012

Заврши 10-тото јубилејно издание на Пивофест во Прилеп и време е да направиме еден завршен осврт кон годинешниот фестивал. Некои од нас се присутни и го следат фестивалот уште од првата година, а некои за прв пат ја осетија пивофестовската атмосфера. Да започнеме од организацијата која оваа година беше на највисоко ниво и со минимални [...]

July 18, 2012 Кригла Пиво Кригла Репортажа 1

Петок 13 – пивофестовски страшен

Петок 13 – пивофестовски страшен

За сите кои бевте, сите кои сакавте да одите, а не стигнавте и за сите на кои ни на крај памет не им текнало дека би можеле да идат на овогодинешниот Пивофест… накратко, моите импресии од првото посетување на овој фестивал. Постанувајќи традиција која трае веќе 10 години, прилепскиот Пивофест станува зачестено споменуван настан, посетуван [...]

July 18, 2012 Магдалена Јовеска Кригла Репортажа 0