Кригла Пиво

Кригла Маркетинг

Најдобрите 5 реклами за пиво

Најдобрите 5 реклами за пиво

Компилација од 5 најдобри пивски реклами. Иако некогаш сигурно сте ги гледале поединечно сите рекламни спотови, веруваме дека повторно ќе ви бидат интересни и смешни 🙂   [...]

September 30, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Џејмс Бонд во новата реклама на Heineken

Џејмс Бонд во новата реклама на Heineken

Daniel Craig во улогата на Џејмс Бонд се појавува во новата реклама на Heineken, која што го најавува новиот 007 филм, „Spectre“. [...]

September 21, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Carlsberg: Најдобриот фотокопир на светот

Carlsberg: Најдобриот фотокопир на светот

Како би изгледал најдобриот фотокопир на светот кога би го правеле Carlsberg? [...]

September 10, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Carlsberg: Најверојатно најдобриот отворач за пиво

Carlsberg: Најверојатно најдобриот отворач за пиво

Погледнете како да отворите пиво доколку во близина имате само лист хартија 🙂 [...]

August 10, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Доколку Carlsberg правеше куфери…

Доколку Carlsberg правеше куфери…

Патниците на London City Airport едно попладне беа изненадени кога чекајќи ги своите куфери добија Carlsberg кутии со пиво. Погледнете ги реакциите 🙂 [...]

July 26, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Beck’s: Што би направиле за полно комбе од омиленото пиво?

Beck’s: Што би направиле за полно комбе од омиленото пиво?

На што сè се спремни мажите за да добијат полно комбе со нивното омилено пиво? Од Beck’s Хрватска одлучиле да дознаат во нивниот Beck’speriment 🙂   [...]

June 9, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Carlsberg: За навивачи

Carlsberg: За навивачи

Долги години Carlsberg е поддржувач на многу фудбалски тимови и натпреварувања. Заради тоа одлучиле да направат една реклама која ќе им ја посветат на луѓето кои што се можеби најважниот дел од секој спорт – навивачите. Извор: Creativecriminals.com [...]

May 14, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Carlsberg: Најверојатно најдобриот постер во светот

Carlsberg: Најверојатно најдобриот постер во светот

Дали е ова најдобриот постер во светот? Најверојатно. Од постерот кој што е поставен на ѕидот од „Old Truman“ пиварницата во Лондон има можност случајните минувачи да си наточат пиво. Кој не би посакал да има ваков билборд во близина? 🙂 [...]

April 9, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Heineken: Фудбалски натпревар во Барселона vs. работа

Heineken: Фудбалски натпревар во Барселона vs. работа

Дали би успеале да го убедите вашиот шеф да ја остави работата и веднаш да тргне заедно со вас на фудбалски натпревар од Лигата на шампиони во Барселона? Некои што имаа среќа да се најдат во вистинскиот супермаркет во САД, во вистинското време, си добија бесплатно патување од Heineken на фудбалски меч и навиваа за [...]

February 22, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Newcastle: Како би изгледала реклама за пиво во „Vikings“?

Newcastle: Како би изгледала реклама за пиво во „Vikings“?

Newcastle пиварницата уште еднаш смисли одличен начин како да го изрекламира својот бренд, овојпат заедно со History каналот и стартот на третата сезона од популарната серија „Vikings“. Изгледа дека луѓето од ТВ каналот не биле воодушевени од предлогот за пласирање на Newcastle Brown Ale во самата серија, па морала да се направи специјална едиција ново пиво [...]

February 22, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0