Кригла Пиво

Кригла Маркетинг

Budweiser: Како се гледаше Super Bowl во живо

Budweiser: Како се гледаше Super Bowl во живо

Super Bowl не е Super Bowl без Clydesdales коњите на Budweiser. Овојпат се гледаше натпреварот во живо… [...]

February 6, 2017 Кригла Пиво Uncategorized, Кригла Маркетинг 0

Bud Light: Пријатели

Bud Light: Пријатели

Веќе некое време немаме споделено добра пивска реклама, но молкот вреди да го прекинеме со новата реклама на Bud Light која што ги слави сите вистински пријателства. [...]

January 29, 2017 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Heineken: И девојките сакаат фудбал

Heineken: И девојките сакаат фудбал

Што ако го имавте совршениот изговор за да го гледате финалето од Лигата на шампиони во Милано без вашата девојка? Heineken реши малку да се пошегува со неколку фудбалски фанови 🙂 [...]

June 8, 2016 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Доколку Carlsberg креваше револуции…

Доколку Carlsberg креваше револуции…

Најновата реклама на Carlsberg во пресрет на почетокот на Европското Првенство во фудбал во Франција каде што во главната улога се појавува Марсел Десаи, познат поранешен фудбалер од земјата домаќин. [...]

May 17, 2016 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Ретро кампања на Карловачко

Ретро кампања на Карловачко

Bruketa&Žinić OM, една од најпознатите и најнаградувани рекламни агенции во регионов ја работеше новата кампања за Карловачко ретро – „Пиво како некогаш“. Ако првата кампања беше насочена да покаже како ова пиво е различно од другите односно дека е непастеризирано, сега кампањата го сместува Ретро пивото во природно окружување назад во минатото. Погледнете ги двата видео [...]

May 5, 2016 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Јелен пиво: Дел од нашата генијална природа

Јелен пиво: Дел од нашата генијална природа

Ретко споделуваме балкански реклами за пиво, но дефинитивно новата реклама за српското Јелен пиво вреди да ја погледнете и да ја имаме во нашата архива. Како и претходно овој бренд одлично си се позиционира на тамошниот пазар со рекламни пораки кои што ја погодуваат својата целна публика. Новиот видео спот е посветен на снаодливоста на [...]

March 26, 2016 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Heineken тестира пријателство за време на натпревар од Лигата на шампиони

Heineken тестира пријателство за време на натпревар од Лигата на шампиони

Simone од Италија е страствен фудбалски навивач кој најчесто натпреварите од Лигата на шампиони ги гледа во домашна атмосфера со неколку свои пријатели. Но тој изненадно добива само една VIP влезница за натпреварот Рома-Реал и без размислување ја прифаќа. Само малку тешко му оди комуникацијата со пријателите и објаснувањето зошто не може со нив да [...]

March 12, 2016 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Budweiser повторно со реклама против craft пивата на Super Bowl

Budweiser повторно со реклама против craft пивата на Super Bowl

Минатата година Budweiser го навлече гневот на љубителите и производителите на craft пива особено во САД со нивната реклама „Brewed the hard way“ на Super Bowl. Очигледно дека тоа не беше доволно, па и оваа година повторно се појавуваат со ново продолжение под името: #NotBackingDown. Иронија или не, Anheuser–Busch InBev, компанијата која што стои позади Budweiser [...]

February 7, 2016 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Village Brewery: Jingle Beers

Village Brewery: Jingle Beers

Village Brewery со помош на Ototo (со ова чудо можете од сите предмети да извадите звук) ги претворија подметачите на оваа пиварница во типки за свирење. Погледнете како звучи познатата Jingle Bells во пивска варијанта. [...]

January 5, 2016 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0

Coors Light: Фудбалче на мраз

Coors Light: Фудбалче на мраз

Coors Light го креираше првото фудбалче на мраз во светот кое што се игра на смрзната табла. Колку пожешка станува играта, толку поблиску е освежувањето. Кул идеја и добри женски ама лошо пиво 🙂 [...]

December 17, 2015 Кригла Пиво Кригла Маркетинг 0