Кригла Пиво

Кригла Фестивали

Пиволенд 2016 – Петдневен пивски маратон во Скопје

Пиволенд 2016 – Петдневен пивски маратон во Скопје

Од среда па се до недела, посетителите на Скопското Кале ќе дегустираат пиво и гурмански мезиња, ќе слушаат добра музика и ќе уживаат во голем број атракции кои ги нуди Пиволенд 2016. Голем избор на пива од различни страни на светот ќе може да се купат на 20-те пивски штандови на фестивалот, како и скара, [...]

August 30, 2016 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Целосна програма за Пиволенд 2016

Целосна програма за Пиволенд 2016

Уште две седмици не делат од почетокот на „Пиволенд 2016“. Она што е најважно за овој фестивал е секако големиот избор на различни пива за дегустација, но добро пиво не оди без добра музика. Пет фестивалски денови кои започнуваат секојдневно во 18:00, а ќе траат се до раните утрински часови. На главната бина ќе може [...]

August 19, 2016 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Рибља Чорба, Студени Нозе, Ефто Пупиновски на Пиволенд, отворен конкурс и за млади музичари

Рибља Чорба, Студени Нозе, Ефто Пупиновски на Пиволенд, отворен конкурс и за млади музичари

„Пиволенд“ и оваа година ќе се погрижи да ја вжешти атмосферата во Скопје по завршувањето на летните одмори. Од 31 август до 4 септември, Скопското Кале ќе биде збирно место на сите љубители на пивото и добрата забава. Од организацијата откриваат дел од изведувачите кои ќе се погрижат за одлична атмосфера. Ќе се потсетиме на [...]

August 4, 2016 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Пиволенд по деветти пат во Скопје

Пиволенд по деветти пат во Скопје

Од 31 август до 4 септември во Скопје по деветти пат ќе се одржи „Гурманскиот викенд со пиво- Пиволенд“. Локацијата традиционално е на скопското Кале. Посетителите ќе имаат можност да уживаат во дегустација на многу видови пиво, гурмански деликатеси како и во над 100 музички настапи на три фестивалски бини. Од организацијата ветуваат пет дена [...]

July 23, 2016 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Објавена музичката програма на првиот пиво фест во Дојран

Објавена музичката програма на првиот пиво фест во Дојран

Организаторите на првиот дводневен пиво фестивал во Дојран ја објавија музичката програма. Се надеваме дека наскоро ќе објават и во кои видови на пиво ќе може да уживаат посетителите кои ќе одлучат да го посетат. 29.07 (петок): Blackberries Band Даниел Кајмакоски Наум Петрески Слаткаристика DJ Che 30.07 (сабота): Replay Band Марко Logout Фиц (СТУДЕНИ НОЗЕ [...]

July 10, 2016 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Рудиментал на отворањето на Belgrade Beer Fest

Рудиментал на отворањето на Belgrade Beer Fest

Годинешниот 14-ти по ред Belgrade Beer Fest ќе го отвори еден од најпознатите светски drum and bass бендови, англичаните Рудиментал на кои ова ќе им биде единнствен настап во регионот во склоп на нивната голема турнеја низ Европа. Белградскиот фестивал на пивото 2016 ќе се одржи од 17ти до 21ви август на добро познатата локација [...]

July 9, 2016 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Комплетирана програмата за Пивофест 2016

Комплетирана програмата за Пивофест 2016

Прилеп е подготвен за одржување на 14-тиот фестивал на „Пиво фест 2016“ што ќе се одржи од 14 до 17 јули. И оваа година се очекуваат над 350.000 посетители на четирите фестивалски вечери од земјава и од Балканот. Економскиот бенефит на градот и регионот е голем, ќе има максимална безбедност и прифаќање на сите оние [...]

June 24, 2016 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Најавен првиот пиво фестивал во Дојран

Најавен првиот пиво фестивал во Дојран

За прв пат оваа година на 29.07.2016 (петок) и 30.07.2016 (сабота) во Стар Дојран со почеток во 18:00 часот, ќе се одржи дводневен пиво фестивал лоциран на плоштадот под јаворите. Дојран “BEER Festival“ ќе располага со поставени штандови за точење, консумирање и презентација на разни видови пиво, штандови за скара, дводневна музичка програма за времетраење [...]

June 23, 2016 Кригла Пиво Кригла Фестивали 0

Хари Мата Хари на Пиво Фест 2016 во Прилеп

Хари Мата Хари на Пиво Фест 2016 во Прилеп

Хари Мата Хари е втората балканска музичка ѕвезда која што ќе настапи на годинешниот пивски фестивал во Прилеп откако претходно беше потврден настапот и на Аца Лукас. Двајцата за прв пат ќе имаат свое музичко шоу на Пиво Фест. Од другите музички имиња кои што се познати дека ќе бидат дел од четиринаесеттото издание на [...]

June 8, 2016 Кригла Пиво Кригла Фестивали 1

Пивофест 2016 од 14 до 17 јули во Прилеп

Пивофест 2016 од 14 до 17 јули во Прилеп

Во очекување на официјалните информации за музичката програма и пиварите кои ќе бидат присутни на четинаринаесеттото издание на фестивалот на пивото и скарата во Прилеп, она што е објавено на официјалната веб страна се датумите за годинешната манифестација која што ќе се одржи од 14-ти до 17-јули. Еден од балканските музичари кои што веќе го [...]

May 31, 2016 Кригла Пиво Кригла Фестивали 1