Кригла Пиво

Кригла Спорт

Сите пива што се служат на германските стадиони

Сите пива што се служат на германските стадиони

Германскиот портал Bierspot.de и оваа година објави листа со сите пива што ќе се служат во фудбалската Бундеслига. Секој клуб во трите фудбалски лиги си има свој партнер од пиварниците задолжен за снабдување на гледачите со пиво. Изборот е лимитиран само на неколку пива од избраната пиварница. Доколку планирате да посетите некој фудбалски натпревар во [...]

July 25, 2011 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Копа Америка на вашиот мобилен телефон

Копа Америка на вашиот мобилен телефон

Деновиве во Аргентина започна 43-тото издание на Copa America, фудбалското натпреварување на националните репрезентации од земјите во Јужна Америка каде титулата ја брани Бразил. Македонската национална телевизија ги има откупено правата за пренос од натпреварите и претпоставуваме дека нема љубител на фудбалот кој нема да изгледа барем неколку натпревари со добра кригла пиво. За оние [...]

July 3, 2011 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Heineken Star Player

Heineken Star Player

За полуфиналните натпревари од Лигата на шампиони на УЕФА, Heineken ја стартуваше својата фудбалска апликација „Star Player“ која во моментов е достапна за iPhone и за Facebook корисниците. Heineken е главен спонзор на Лигата на шампиони и тоа успешно го користи во своите маркетинг цели кои се повеќе ги опфаќаат социјалните медиуми и интерактивноста со [...]

May 25, 2011 Кригла Пиво Кригла Спорт 1

Poolball – Нов спорт создаден од Budweiser

Poolball – Нов спорт создаден од Budweiser

Производителот на американското пиво Budweiser создаде нова игра со цел да се приближи до своите корисници во Велика Британија. Тие со комбинација на фудбал и билјард, односно комбинација на спортот и ноќниот живот го измислија – „Poolball“. Овај спорт се игра во кафулињата или пабовите на огромна билјард табла налик на фудбалски терен, долга 7 [...]

May 20, 2011 Кригла Пиво Кригла Спорт 1