Кригла Пиво

Кригла Спорт

Олимпиец се обиде да го турне пивскиот рекорд на 4×400 метри

Олимпиец се обиде да го турне пивскиот рекорд на 4×400 метри

28-годишниот Nick Symmonds од САД, се обиде, но не успеа да го турне светскиот рекорд во дисциплината „Пивска милја“ односно 4х400 метри при што треба да пие по една лименка пиво на секој круг. За жал тој истрча 5:15 што е за 6 секунди поспоро од рекордот кој е во сопственост на маратонецот Jim Finlayson [...]

August 24, 2012 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Фудбалскиот клуб Хајдук со свое пиво – Хајдучко

Фудбалскиот клуб Хајдук со свое пиво – Хајдучко

Еден од брендовите на Далмација и особено на јужниот дел од Хрватска, фудбалскиот клуб Хајдук од Сплит ќе добие свое пиво. Хајдучко пиво, кое ќе се продава единствено во Далмација е производ на спонзорскиот договор кој започна минатата година помеѓу Хајдук и Carlsberg Хрватска. На заедничката прес-конференција одговорните лица од двете страни ја најавија акцијата [...]

August 3, 2012 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Budweiser со апликација за проширена реалност на NASCAR

Budweiser со апликација за проширена реалност на NASCAR

Ако сте љубители на автомобили и особено на NASCAR натпреварувањето сигурно ќе ви се допадне новата апликација за проширена (аугментирана) реалност на Budweiser. Технологијата се заснова на Blippar апликацијата која е достапна за Андроид и iPhone/iPad уредите и ви овозможува да уживате во NASCAR со екслузивните содржини како никогаш досега. За пристап потребно ви е со [...]

July 20, 2012 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Хрватите за време на ЕП 2012 дневно трошат 4 милиони евра на пиво

Хрватите за време на ЕП 2012 дневно трошат 4 милиони евра на пиво

Од пласманот на Хрватска на Европското првенство што се игра во Полска и Украина освен туристичката промоција најголема добивка ќе извлечи пивската индустрија во оваа земја. Според пишувањата на дневниот весник „Слободна Далмација“, во деновите кога игра нивната репрезентација се троши пиво во вредност од 27 милиони куни односно околу 4 милиони евра. Вообичаено во [...]

June 16, 2012 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

5 бесплатни мобилни апликации за следење на ЕП 2012

5 бесплатни мобилни апликации за следење на ЕП 2012

Утре започнува 14-тото Европско првенство во фудбал што ќе се одржи во Полска и Украина. Денес ви препорачуваме 5 бесплатни мобилни апликации преку кои ќе можете во секој момент да бидете во тек со настаните од истото. Не заборавајте да се снабдите со доволна количина на пиво и грицки за следните денови, одберете си фаворит, [...]

June 7, 2012 Кригла Пиво Кригла Спорт 3

Повеќе од 300 денари за мало пиво на ОИ 2012 во Лондон

Повеќе од 300 денари за мало пиво на ОИ 2012 во Лондон

4.20 фунти или околу 325 денари ќе чини мало шише од 0,33л. Хајнекен пиво на спортските арени за време на Олимписките игри во Лондон ова лето. Хајнекен е ексклузивен партнер на меѓународниот олимписки комитет и единствен снабдувач на пиво. Според британските мерни единици, една пинта (568мл.) би чинела 7.23 фунти, додека просечната цена на пинта [...]

June 2, 2012 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Скопско со Фејсбук апликација за поддршка на ракометарите

Скопско со Фејсбук апликација за поддршка на ракометарите

Македонската ракометна репрезентација денеска ги започнува натпреварите за пласман на Олимписките Игри во Лондон. Скопско пиво кој е официјален спонзор на ракометарите креираше две Facebook апликации за сите фанови кои сакаат на тој начин да им дадат поддршка на нашите ракометари. Со едната апликација можете да го облечете дресот на вашиот омилен ракометар, а со [...]

April 6, 2012 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Бразил дозволи продажба на пиво на стадионите за СП 2014

Бразил дозволи продажба на пиво на стадионите за СП 2014

Во 2003 година беше донесен закон со кој се забранува консумирање на пиво на сите фудбалски стадиони во Бразил заради спречување на насилство и меѓусебни тепачки помеѓу навивачите. Како домаќини на наредното светско фудбалско првенство во 2014 година, Бразил беа под константен притисок од страна на ФИФА за укинување на оваа забрана за време на [...]

March 18, 2012 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Carlsberg со своја трибина на стадионот од ФК Копенхаген

Carlsberg со своја трибина на стадионот од ФК Копенхаген

Carlsberg како еден од најголемите пивски брендови во светот е голем поддржувач на спортот низ целиот свет. Не дека многу сакаат да се расфрлаат со пари, но тие добро знаат дека голем број од таргет потрошувачите им се зависници од спорт. Еден од клубовите на кој што им се спонзори е ФК Копенхаген од Данска, [...]

February 28, 2012 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

ЕП во ракомет, Србија 2012

ЕП во ракомет, Србија 2012

Србија, од 15-ти до 29-ти Јануари ќе биде домаќин на 10-тото европското првенство во ракомет за мажи што се одржува секоја втора година од 1994 па наваму. Како што повеќето знаете и Македонската репрезентација се избори за учество на финалниот турнир каде ќе биде во групата Б заедно со Шведска, Германија и Чешка. Натпреварите од [...]

January 8, 2012 Кригла Пиво Кригла Спорт 1