Кригла Пиво

Кригла Спорт

5 спортови базирани на пиво

5 спортови базирани на пиво

Пиење пиво и истовремено спортување не е некоја совршена комбинација за разлика од гледање на спортски настани пред телевизор и уживање со пиво. Но, тоа не е причина да не бидат измислени неколку спортови кои што се базираат и побаруваат пиење на пиво. Погледнете го видеото за да се запознаете со: Beer mile, beer can [...]

January 22, 2017 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Претставена пивска лименка на Карловачко Хајдук

Претставена пивска лименка на Карловачко Хајдук

За сите навивачи на еден од најпопуларните фудбалски клубови од Хрватска, Хајдук од Сплит, Карловачко направи специјален дизајн на своето пиво во лименка кое ќе се продава во Далмација. Извор: Pivnica.net [...]

October 15, 2016 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Хрватите преферираат фудбал пред секс, а консумираат исклучиво пиво

Хрватите преферираат фудбал пред секс, а консумираат исклучиво пиво

Во истражувањето направено за потребите на Carlsberg пиварата, во чиј состав е и Pan пивото, официјален спонзор на UEFA EURO 2016, се потврдува дека Хрватите се луди по фудбал и за време на големите натпреварувања нема ништо позначајно од фудбалските натпревари и сите други обврски и планови ги прераспоредуваат и паѓаат во втор план. Истражувањето [...]

April 21, 2016 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Фудбалерите на Баерн Минхен се подготвуваат за Октоберфест 2015

Фудбалерите на Баерн Минхен се подготвуваат за Октоберфест 2015

Се чини дека фудбалерите на Баерн Минхен се веќе подготвени за годинешниот Октоберфест кој што ќе се одржи од 19-ти септември до 4-ти октомври. Погледнете ја фото сесијата за нивниот долгогодишен спонзор Paulaner на нешто помалку од месец дена пред почетокот на најпознатиот фестивал на пиво. [...]

August 28, 2015 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Фудбалерите на Баерн Минхен се бањаа со пиво

Фудбалерите на Баерн Минхен се бањаа со пиво

Фудбалерите на Баерн Минхен овој викенд ја прославија шампионската титула во Бундес лигата со многу пиво од спонзорот Paulaner. Малку недомаќински од нивна страна што вака несовесно се расфрлаа со пивото наместо да го дадат на некој што вистински би сакал да го пие 🙂 [...]

May 11, 2014 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Budweiser: Уметничко дело за време на ждрепката за СП во Бразил 2014

Budweiser: Уметничко дело за време на ждрепката за СП во Бразил 2014

Budweiser во соработка со познатиот уметник David Garibaldi направија уметничко дело за време на ждрепката за групите за светското првенство во фудбал кое ќе се одржи во Бразил следново лето. Garibaldi го создаваше своето дело во текот на 90-те минути колку што траеше извлекувањето на групите. Budweiser е официјално пиво на 2014 FIFA World Cup™. [...]

December 7, 2013 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Химната на ФК Барселона на пивски шишиња

Химната на ФК Барселона на пивски шишиња

Како би звучела химната на ФК Барселона отсвирена на шишињата од нивното официјално пиво Estrella Damm? Погледнете и слушнете на следново видео: [...]

May 21, 2013 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Колку чинеше пиво на Super Bowl 2013?

Колку чинеше пиво на Super Bowl 2013?

Во стилот на некои наши портали и ние од една фотографија да си направиме вест. Колку пари беше едно пиво на синоќешниот Super Bowl натпревар? 1 долар повеќе од минатата година! Извор: @Paolo_Bandini [...]

February 4, 2013 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Carlsberg официјално пиво на Премиер лигата

Carlsberg официјално пиво на Премиер лигата

Carlsberg во следните 3 сезони, почнувајќи од сезоната 2013/14 ќе биде официјално пиво на една од најдобрите фудбалски лиги во светот, англиската Премиер лига. Со откупени телевизиски права во повеќе од 200 земји, секогаш полни стадиони и голема популарност помеѓу фудбалските фанови ова е одличен маркетиншки потег за зацврстување на Carlsberg брендот помеѓу потрошувачите на [...]

January 17, 2013 Кригла Пиво Кригла Спорт 0

Барселона со свое пиво во Тајланд

Барселона со свое пиво во Тајланд

Како резултат на партнерскиот договор помеѓу фудбалскиот клуб Барселона и Chang Beer, производителот на пиво од Тајланд, во оваа земја се појави пиво со логото и фудбалерите на каталонскиот клуб. Со оглед на тоа дека истиот производител има регионален договор и со Реал Мадрид, за очекување е дека наскоро ќе се појави и нивно пиво. [...]

November 5, 2012 Кригла Пиво Кригла Спорт 0