Кригла Пиво

Кригла Музика

Настапите на Емина Јаховиќ, Жељко Самарџиќ и Маид Хечимовиќ на Пивофест 2014 во Прилеп

Настапите на Емина Јаховиќ, Жељко Самарџиќ и Маид Хечимовиќ на Пивофест 2014 во Прилеп

Погледнете ги комплетните видео снимки од настапите на Емина Јаховиќ, Жељко Самарџиќ и Маид Хечимовиќ на Пивофест 2014 во Прилеп. Сите видеа се дело на Fun Production од Прилеп. Емина Јаховиќ: Жељко Самарџиќ: Маид Хечимовиќ: [...]

May 19, 2015 Кригла Пиво Кригла Музика 0

Целиот концерт на Даниел Кајмакоски на Пивофест 2014 во Прилеп

Целиот концерт на Даниел Кајмакоски на Пивофест 2014 во Прилеп

Видео од настапот на Даниел Кајмакоски на отворањето на Пивофест 2014 во Прилеп. Снимката и продукцијата е на Fun Production. [...]

May 3, 2015 Кригла Пиво Кригла Музика 0

Urban Music Festival во Прилеп

Urban Music Festival во Прилеп

После првото успешно издание, годинава по втор пат се организира „Urban Music Festival“ во Прилеп, еден малку поинаков настан под отворено небо, каде младите ќе можат да уживаат во урбаните музички звуци пред претстојниот Пивофест 2014. Оваа година фестивалот се одржува на 11ти и 16ти јули на градскиот базен „Маркови Кули“. Првиот фестивалски ден е [...]

July 3, 2014 Кригла Пиво Кригла Музика 0

Heineken Lovefest во Врњачка Бања

Heineken Lovefest во Врњачка Бања

Годинава Heineken LoveFest во Врњачка Бања, Србија (7, 8 и 9 август) е со нов концепт, со над 70 изведувачи, пет музички сцени и 10 фестивалски зони. На фестивалот ќе има од хаус, техно, хип-хоп, сe до познати регионални рок-звуци, кои ќе се чујат на петте сцени. На главната сцена ќе настапат легендите на техно-сцената [...]

June 22, 2014 Кригла Пиво Кригла Музика 0

Второ издание на македонскиот дабстеп фестивал Bass Platform

Второ издание на македонскиот дабстеп фестивал Bass Platform

По огромниот успех на првиот македонски дабстеп фестивал Bass Platfrom, најавено е и неговото второ издание. Локација: Капан Ан, Стара Чаршија Датум и време: 21 декември 2013, 23:00ч Организатор: Bass Infusion На 21ви декември во Капан Ан, ве очекува вечер исполнета со одличен звук. На сцената ќе се појават Basscatz, DJ Owlie и MC Slim од Бугарија, додека [...]

December 11, 2013 Кригла Пиво Кригла Музика 0

Chromatic Point – Златен Пресек (2012)

Chromatic Point – Златен Пресек (2012)

Chromatic Point е македонски прогресив рок бенд кој одлично ги вклопува македонските етно мотиви во својата инструментална музика. Иако се формирани во 2010 години, на домашната музичка јавност минатата година и го презентираа своето првенче „Златен Пресек“ и веднаш пробудија голем интерес кај љубителите на рок музиката. Членови на бендот се: Душко Ичев (клавијатури) Саше [...]

March 25, 2013 Кригла Пиво Кригла Музика 0

Бесплатно слушајте ја музиката на Марас

Бесплатно слушајте ја музиката на Марас

Марас е првиот македонски пагански блек метал бенд кој постои од 2003 година. Звукот на нивните првични творби варира најмногу околу black metal и експериментирање со амбиент и електронски звуци. По издавањето на нивниот дебитантски албум „Раскол“ (во кој се забележува интензивно влијание на македонската традиционална музика), бендот продолжи со издавање на уште две сингл [...]

January 3, 2013 Магдалена Јовеска Кригла Музика 0

Песни за пиво (дел 1)

Песни за пиво (дел 1)

Голем број на музичари го користеле пивото како инспирација за пишување на нови песни и создавање на нови музички дела. Во нивна чест, денеска слушаме музика посветена на пивото. Ова е првиот дел со наш избор на 10 песни кои можете да ги слушате и на нашата YouTube плејлиста која постепено ќе се надополнува. Благодарност [...]

October 30, 2012 Кригла Пиво Кригла Музика 2

Bass Platform – Прв дабстеп фестивал во Македонија

Bass Platform – Прв дабстеп фестивал во Македонија

На 29ти септември во Капан Ан ќе биде одржан првиот дабстеп фестивал во Македонија, Bass Platform. Фестивалот e проект на тимот на Bass Infusion, веб сајт започнат во 2010, чија цел е промовирање на недоволно застапените музички жанрови како dubstep, drum and bass, uk garage, future garage, 2-step итн. На фестивалот Bass Platform за прв [...]

September 19, 2012 Кригла Пиво Кригла Музика 0

Монументален албум на Aeon Arcanum за бесплатно превземање

Монументален албум на Aeon Arcanum за бесплатно превземање

Денес во Кригла Пиво сме музички расположени – петок, убав ден 🙂 Ви ги претставуваме, Aeon Arcanum, бенд чија музика може грубо да се класифицира како психоделичен death metal, но всушност содржи елементи од повеќе музички правци, кои момците навистина добро ги имаат вклопено во ова нивно прво официјално музичко дело. Бендот е формиран во [...]

June 22, 2012 Магдалена Јовеска Кригла Музика 0