Кригла Пиво

Кригла Видео

Достава на пиво со дрон

Достава на пиво со дрон

Infinium Robotics во Сингапур го претстави својот летечки робот, налик големо фризби кој треба да биде замена за келнерите при послужување на гости во рестораните. Крајната цел на овие роботи односно дронови е да ја подобрат продуктивности на рестораните со користење помала работна сила без да се наштети на целосното искуство при јадењето. Персоналот ќе [...]

December 7, 2014 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Говорот на Peter Bouckaert од New Belgium пиварницата на TEDx

Говорот на Peter Bouckaert од New Belgium пиварницата на TEDx

Peter Bouckaert кој што од 1996 година работи во New Belgium пиварницата на локален TEDx настан зборува за неговата кариера изградена врз иновации и размислување „надвор од кутијата“. Говорот трае околу 15 минути и навистина вреди да се слушне. [...]

November 29, 2014 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Направи сам: од тиква во буренце за точење пиво

Направи сам: од тиква во буренце за точење пиво

Нешто од серијата направи сам, како од тиква да направите буренце за точење пиво во неколку лесни чекори. Погледнете го видеото 🙂 [...]

November 2, 2014 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Видео репортажа од „Toronto’s Festival of Beer“

Видео репортажа од „Toronto’s Festival of Beer“

Andrew Gunadie познат како „gunnarolla“ прави видео репортажа од „Toronto’s Festival of Beer“. Погледнете како се забавуваат посетителите на овој пивски фестивал во Канада 🙂 [...]

September 14, 2014 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Nina Dobrev и Jimmy Fallon играат гигантски Beer Pong

Nina Dobrev и Jimmy Fallon играат гигантски Beer Pong

Nina Dobrev играше гигантски Beer Pong против Jimmy Fallon во неговото „The Tonight Show“ на NBC. Ѕвездата на „The Vampire Diaries“ има одбојкарско искуство во нејзиниот колеџ во Канада, а својот спортски талент го докажа и во оваа позната пивска игра. Сепак за да откриете кој победи ќе мора да го изгледате видеото 🙂 Извор: [...]

August 6, 2014 Кригла Пиво Кригла Видео 0

„Бесплатно“ пиво за навивачите на Мексико

„Бесплатно“ пиво за навивачите на Мексико

Освен што го победија Камерун во нивниот прв натпревар на Светското Првенство во Бразил, дел од навивачите на Мексико во петокот на „Arena das Dunas“ стадионот имаа уште една причина плус за славење. Како што може да се види во видеото кое се шири по Интернет, тие пронашле контејнер со пиво кој стоел незаклучен и [...]

June 15, 2014 Кригла Пиво Кригла Видео 0

„Billie Jean“ на Мајкл Џексон отсвирена на пивски шишиња

„Billie Jean“ на Мајкл Џексон отсвирена на пивски шишиња

Сте слушнале за „The Bottle Boys“, бендот кој свири на шишиња? Ако не, ова е супер прилика да се запознаете со нив и со нивните изведби. Слушнете го големиот хит на Мајкл Џексон, „Billie Jean“ како е отсвирен на пивски шишиња од оваа група. Извор: Hollywoodlife.com [...]

June 4, 2014 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Карлинг со пивски буриња

Карлинг со пивски буриња

Зимските олимписки игри одамна завршија, но тоа не е причина во Ирска малку да се пошегуваат на сметка на еден од зимските спортови. Можеби немаат доволно снег, мраз и скијачки реквизити, но затоа имаат големи количини на пиво и пивска опрема. Момците од Harry Byrnes пабот во Clontarf ни го претставуваат новиот национален спорт, Keg [...]

April 10, 2014 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Преносен шпорет од пивска лименка

Преносен шпорет од пивска лименка

Ако сте љубители на патувања, кампувања, авантури со велосипед или прошетки во природа, тогаш сигурно ќе сакате да го погледнете ова видео. Како да направите преносен шпорет од пивска лименка? Следете ги чекорите, но бидете внимавателни со ножот и огнот.   Извор: Tomsbiketrip.com [...]

December 4, 2013 Кригла Пиво Кригла Видео 0

Мајкл Џордан игра Beer Pong

Мајкл Џордан игра Beer Pong

Очигледно најпознатиот кошаркар на сите времиња решил да се проба во друг спорт каде што исто така треба да се уфрли топка…овој пат во чаша. Beer Pong кај нас не е често практикувана игра, но затоа во САД е доста популарна помеѓу младите лица. Фотографиите и видеото од 50-годишниот Џордан се направени во хотел во [...]

November 14, 2013 Кригла Пиво Кригла Видео 0