Кригла Пиво

Различни типови на чаши за пиво [инфографик]

Доколку сакате да го искусите најдоброто од секое пиво, тогаш треба да се погрижите И да го пиете од соодветна чаша. Различните типови на чаши овозможуваат да се задржи максимум карбонизација на пивото, да се формира убава пена или подобро да се почувствува специфичната арома.

Во продолжение инфографик со објаснување кој тип на чаша со кои пива најдобро одговара.

Различни типови на чаши за пиво [инфографик]

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар