Кригла Пиво

Carlton Dry: Здраво Пиво

Carlton Dry: Hello Beer

Carlton Dry лансираше нова надворешна маркетинг кампања во Австралија која е продолжение на нивната „Hello Beer“ (Здраво пиво) кампања. Рекламните постери вклучуваат ситуации кои можат да се случат кога момците ќе се соберат заедно на пиво. Погледнете ја креативноста на дело 🙂

Carlton Dry: Hello Beer

Carlton Dry: Hello Beer

Carlton Dry: Hello Beer

Carlton Dry: Hello Beer

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар