Кригла Пиво

Carlsberg: За навивачи

Carlsberg за навивачи

Долги години Carlsberg е поддржувач на многу фудбалски тимови и натпреварувања. Заради тоа одлучиле да направат една реклама која ќе им ја посветат на луѓето кои што се можеби најважниот дел од секој спорт – навивачите.

Извор: Creativecriminals.com

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар