Кригла Пиво

Carlsberg: Супермаркет за мажи

Carlsberg: Супермаркет за мажи

Како би изгледале супермаркетите доколку ги прави Carlsberg? Најверојатно би биле омилено место за пазарување на машката популација 🙂

Погледнете ја нивната најнова видео реклама и сонувајте за поубав свет, па можеби некогаш стварно ќе дочекаме и вакви супермаркети.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар