Кригла Пиво

Carlsberg: Ролеркостер

Carlsberg ви ја претставува англиската премиер лига! Навивачи, фудбалери, судии, тренери, коментатори, стјуарди…на огромен ролеркостер. Емоции, возбуда, радост, тага, исчекување…

Carlsberg: Ролеркостер

Аргентинската агенција Santos е потпишана зад ова рекламно ремек дело во кое учествувала екипа од 120 луѓе, 2 камери, хеликоптер и се снимала 2 дена во близина на Амстердам. Meѓу познатите фудбалски лица се забележуваат поранешниот играч на Челзи, Марсел Десаи и легендата на Ливерпул, Роби Фаулер.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

Додади нов коментар