Кригла Пиво

Рекламата на Carlsberg за почетокот на Премиер лигата во Англија

Рекламата на Carlsberg за почеток на Премиер лигата во Англија

Фудбалската сезона во Премиер лигата во Англија започна минатата недела, а Carlsberg како официјален спонзор и оваа година направи возбудлива реклама. За разлика од минатогодишниот Ролеркостер, сега фокусот бил повеќе на емотивните моменти од фудбалските натпревари со кои треба да се привлечат вистинските фанови кои секој викенд се на стадионите низ Англија, но и сите гледачи пред ТВ екраните низ целиот свет.

Рекламата можете да ја погледнете на следниов линк: www.youtube.com/watch?v=caMdiquKDEE

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар