Кригла Пиво

Carlsberg: Најверојатно најдобриот постер во светот

Дали е ова најдобриот билборд во светот?

Дали е ова најдобриот постер во светот? Најверојатно.

Од постерот кој што е поставен на ѕидот од „Old Truman“ пиварницата во Лондон има можност случајните минувачи да си наточат пиво. Кој не би посакал да има ваков билборд во близина? 🙂

Дали е ова најдобриот билборд во светот?

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар