Кригла Пиво

Car Show 2011 (Прилеп, 11.10.2011)

Car Show 2011-PrilepПо повод националниот празник 11 Октомври, денеска во Прилеп беше организирано автомобилскотo шоу „Car Show 2011“ кое претендира да стане традиционален собир на љубителите на автомобили во нашата држава. Автомобилите беа поделени и се натпреваруваа за награди во 2 категории, олдтајмери и тјунинг.

Манифестацијата се одржа на булеварот „Гоце Делчев“ во центарот на градот, а учесници и гости имаше од цела Македонија.

Во продолжение фотогалеријата од настанот:

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар