Кригла Пиво

Budweiser: Уметничко дело за време на ждрепката за СП во Бразил 2014

Budweiser: Уметничко дело за време на ждрепката за СП во Бразил 2014

Budweiser во соработка со познатиот уметник David Garibaldi направија уметничко дело за време на ждрепката за групите за светското првенство во фудбал кое ќе се одржи во Бразил следново лето. Garibaldi го создаваше своето дело во текот на 90-те минути колку што траеше извлекувањето на групите.

Budweiser е официјално пиво на 2014 FIFA World Cup™.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар