Кригла Пиво

Budweiser: Реклама за Super Bowl 2015

Budweiser: Реклама за Super Bowl 2015

Budweiser остануваат верни на традицијата и оваа година за Super Bowl натпреварот ќе одат со реклами кои сигурно функционираат, Во нив повторно се појавуваат мили кученца и Clydesdale коњи кои треба да ги разбудат емоциите кај гледачите. Комуникацијата со фановите е со хаш-тагот #BestBuds, а во продолжение рекламата која е насловена „Изгубено куче“.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

Додади нов коментар