Кригла Пиво

Рекламите на Budweiser за Super Bowl 2013

Budweiser на Super Bowl 2013

Budweiser се синоним за пивски реклами кога се зборува за Super Bowl натпреварот. Годинава повторно играа на сигурната варијанта со „Clydesdale“ и со две реклами за промовирање на новото пиво Budweiser Black Crown. Погледнете ги рекламите во продолжение:

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

Додади нов коментар