Кригла Пиво

Budweiser со реклама за СП 2014 во Бразил

Budweiser реклама за СП 2014 во Бразил

Секои 4 години светот се обединува околу најважната споредна работа и ги заборава разликите и проблемите во името на фудбалот. Тоа се моменти кои ги исполнуваат сите навивачи со енергија, надеж и верба во своите миленици. Budweiser, официјалното пиво на Светското првенство кое ова лето ќе се одржи во Бразил, се обиделе сето тоа да го претстават во нивната реклама во пресрет на големото натпреварување кое официјално започнува на 12 јуни.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар