Кригла Пиво

Budweiser Budvar: за чешките девојки не ви треба алкохол

Budweiser Budvar произведува безалкохолно пиво уште од 1992 година во стаклени шишиња, а од пред 3-4 месеци пивото е достапно и во лименки. Со цел поголемо промовирање на своето чешко пиво тие во 2011 година објавија 2 принт реклами во машкиот магазин Maxim со порака: „Кога просечната девојка во Чешка изгледа вака, на кого по ѓаволите му треба алкохол“.

Рекламите се дело на чешката рекламна агенција Kaspen/Jung von Matt, додека фотограф е Miro Minarovych.

Објавено на 14.01.2012

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар